تور استانبول

تور استانبول

تور استانبول

اطلاعات قبل از رزرو تور استانبول

تور استانبول یکی از خاص ترین و جذاب ترین تورهای ترکیه است که به خاطر مکان های مناسب گردشگری مورد توجه توریست ها قرار می گیرد. مناطق توریستی استانبول، جاذبه های گردشگری استانبول و مهم تر از همه مراکز خرید استانبول از مواردی است که گردشگران را برای سفر به استانبول راغب می کند. نباید این موضوع رو نادیده گرفت که هتل های استانبول نیز با توجه به رشد گردشگری این شهر در حال پیشرفت و بهبود هستند و مسافران و گردشگرانی که به شهر استانبول سفر می کنند، می توانند اقامت بینظیری را در هتل های لوکس این شهر تجربه نمایند.

جهت مشاهده پکیج های تور استانبول به لینک زیر مراجعه نمایید :

در سفر به کشور ترکیه، و بازدید از شهر استانبول حتما متوجه خواهید شد که استانبول بزرگ ترین شهر ترکیه و مرکز فرهنگی و اقتصادی آن است. این شهر توریستی ترکیه در کنار تنگه بسفر و دریای مرمره قرار دارد. تنگهٔ بسفر دو قارهٔ آسیا و اروپا را جدا می‌کند و استانبول تنها شهر بزرگ جهان است که در دو قاره قرار دارد. بندر طبیعی شاخ طلایی یا خلیج شاخ طلایی در این شهر واقع است. این کلان شهر به عنوان پایتخت فرهنگ اروپا در سال ۲۰۱۰ انتخاب شده‌است. همچنین از لحاظ تعداد گردشگران خارجی سومین شهر توریستی جهان به شمار می‌رود. تنگه بسفر و دریای مرمره نقش مهمی در رونق این شهر دارند.

زمان مناسب برای سفر به استانبول :

بهترین زمان برای سفر به استانبول در بهار (از آوریل تا می) و در پاییز (از سپتامبر تا اکتبر) می باشد. در این ماهها درجه حرارت هوا بین ۱۶ تا ۲۵ درجه سانتی‌گراد است و رطوبت نیز مطلوب است، در جولای و آگوست هوا گرم و شرجی است. تابستان‌های استانبول گرم و آفتابی است و اگر از رگبار‌های گاه‌‌‌گاه آن بگذریم، خشک‌ترین فصل سال حساب می‌شود. همچنین اگر به بادهای زمستانی و برف علاقه دارید می توانید در زمستان به استانبول سفر کنید. زمستان‌ها سرد و مرطوبند اما به ندرت دمای هوا به زیر صفر می‌رسد.

از آنجا که استانبول در کنار دریا قرار دارد و شهر بزرگی است، گاهی آب ‌و‌ هوای بخش‌های مختلف آن با هم فرق می‌کند مثلا ممکن است در میدان تقسیم هوا آفتابی باشد اما در ساریر باران ببارد. خوب است هم برای آفتاب داغ و تند و هم برای برف و باران چتر همراه داشته باشید.

البته تابستان‌ استانبول هم به خاطر جشنواره‌های هنری و کنسرت‌های بزرگش روی بورس گردشگری‌ است و مسافران زیادی را به سمت خودش می‌کشاند.

هزینه سفر به استانبول :

هزینه سفر به استانبول معمولا کم و معقول است. وجود بلیط هواپیمای استانبول با قیمت‌ مناسب و هتل‌های زیاد با قیمت‌های کم دلیل اصلی ارزانی سفر به استانبول هستند. شما می‌توانید هر روزی که بخواهید با هزینه مناسب به استانبول پرواز کنید و تقریبا هر جای شهر اقامت داشته باشید.  هر کجای شهر هم که بخواهید می توانید بروید. مترو، اتوبوس و تراموا با قیمت‌های مناسب آماده‌ی جابه‌جایی سریع و راحت شماست. هزینه‌های روزمره هم در این شهر مناسب است؛ غذاهای ترکیه نسبتا ارزان هستند و برای وقت استراحت بین بازدیدهایتان سطح شهر پر از میان‌وعده‌های کوچک و با قمیت مناسب هستند.

برای خرید کردن هم زیاد نگران نباشید. با کمترین هزینه دست خالی از مراکز خرید استانبول به خانه بر نمی‌گردید، اما هرچه بیشتر پول همراهتان باشد، مراکز خرید و برندهای گران‌تری وسوسه‌تان می‌کند. با این حال سفرتان به استانبول را هرچقدر هم لوکس برگزار کنید، باز هم سفر نسبتا ارزان و کم دردسری خواهید داشت.

جهت مشاهده پکیج های تور استانبول به لینک زیر مراجعه نمایید :

تهیه و بهینه سازی شده توسط : آدراپانا | نقشه سایت